Artvin'de Tehlikeli Kayalar Kontrollü Şekilde Temizleniyor

Artvin'de Tehlikeli Kayalar Kontrollü Şekilde Temizleniyor

Bu haber 3593 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Artvin'de Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa-Sarp Sınır Kapısı güzergâhında bulunan tehlikeli kayalar, endüstriyel dağcılar tarafından kontrollü bir şekilde temizleniyor. Heyelanlar nedeniyle trafiği olumsuz etkileyen bölgede Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma sayesinde yamaçlardaki riskli kayalar levye, kriko ve patlatma yöntemleriyle düşürülüyor.

Artvin'de endüstriyel dağcıların çalışmasıyla Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa- Sarp Sınır Kapısı güzergâhındaki yamaçta bulunan ve tehlike oluşturan kayalar kontrollü bir şekilde temizleniyor.

Artvin'de Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa-Sarp Sınır Kapısı güzergâhında yaşanan heyelanlar bir süredir trafiği olumsuz etkiliyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü bu nedenle Hopa-Kemalpaşa ve Sarp Sınır Kapısı güzergâhı boyunca risk tespit edilen taş ve kayalar temizlenmesi için endüstriyel dağcıları ile bölgede çalışma başlattı. Yamaçta askıda bulunan ve her an düşmesiyle karayolu güvenliğini tehdit eden yamaçlardaki kayalar, endüstriyel dağcılar tarafından temizleniyor. Endüstriyel dağcılar, karayolunda gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra halatlarla tırmandıkları yamaçlardan karayoluna düşme riski olan kayaları levye, kriko ve bazen de patlatma yönetimiyle kontrollü şekilde düşürüyor.

15 yıldır endüstriyel dağcı olarak çalışan Serkan Gökçe, yaptığı açıklamada "Yamaçta askıda riskli kayaların dökümünü emniyetli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 5 kişilik ekibimizle Hopa-Kemalpaşa arasında bulunan heyelan bölgesinde çalışma yapıyoruz" derken, ekip arkadaşı Mehmet Sevim Çetin ise "Karayolların başlatmış olduğu çalışma sonrasında Hopa'da çalışma yapıyoruz. Riskli olan kayaları dökümünü gerçekleştiriyoruz. Daha sonra çelik tel ve üzerine halka serimi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1