Başkan Demirhan Elçin; Alzheimer Ve Demans Hastalarımızın Yanında Olmaya Devam Ediyoruz.”

Başkan Demirhan Elçin; Alzheimer Ve Demans Hastalarımızın Yanında Olmaya Devam Ediyoruz.”

Bu haber 31468 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Vodafone ile geçen yıl yapılan Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan yaşlılar için geliştirilen “Bİz Burdayız” uygulaması projesinin sözleşmesini yeniledi.

Artvin’de yaşayan Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan hasta vatandaşların ihtiyaç duyması halinde sadece tek bir tuşla yardım talebinde bulunabilecekleri, ikamet adresinden uzaklaşmaları halinde nerede olduklarının tespit edilmesini sağlayan ve vatandaşların tamamen ücretsiz olarak yararlanabileceği #bİzburdayız uygulamasına devam ediliyor.

Artvin Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Vodafone Kurumsal Satış Takım Lideri Hüseyin Kutlu, Vodafone Teknoloji Satış Yöneticisi Turgay Burnaz yer aldı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalar sürdürülüyor.

Artvin’de ilk kez hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile toplumsal yaşama katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı gerçekleştirildi.

Belediye tarafından verilecek olan cihazı üzerinde taşıyan Alzheimer ve Demans hastası vatandaşlar ikamet ettiği lokasyonun dışındayken, hasta yakını, hastasını dilediği yerden cihaz vasıtasıyla 24 saat takip edebilecek. Şayet hastanın güvenli olmayan güzergâhta olduğu tespit edilirse hemen ilgili ve yetkililere bilgi verme imkânı sağlanmış olacak. Tek başına yaşayan yaşlılar ise cihazın üzerinde bulunan tuşa bastığı anda varsa yakınına gidecek olan sinyal sayesinde yakını ile iletişime geçebilecek şayet hastanın yakını yok ise belediyede bulunan sisteme gelen uyarı neticesinde, Belediye Nöbetçi Personeli tarafından hastayla en kısa sürede temas sağlanmaktadır.

Bu sayede hastalar ve hasta yakınlarıdaha güvende olacak, tek başına yaşayan yaşlılar da kendini yalnız hissetmeyecek.

Alzheimer, Demans hastası yakınlarının ve evde tek başına yaşayan yaşlıların Artvin Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’ne yapacakları başvurunun ardından, kendilerine verilecek olan cihaz aracılığıyla, tek yaşayan yaşlılar ve Alzheimer, Demans hastası olan vatandaşlar yakınları tarafından harita üzerinden anlık olarak takip edilebilecek.

Cihaz tahsisi gerçekleştirilen vatandaşların internet üzerinden takibi için hasta olan vatandaşların sadece kendi yakınları tarafından izlenebilme imkânı tanıyan kullanıcı adı ve şifreleri verilecek. Harita üzerinde işaret ile görünecek olan sistem sayesinde hastanın nerede olduğu ya da sinyal alınmadığı durumda en son nerede ve hangi güzergâhta olduğu tespit edilebilecek.

Uygulama sayesinde ihtiyaç duyulması halinde hastanın geriye dönük hareketleri de harita üzerinde görülebilecek. Cihazlar kullanım sıklığına bağlı olmakla birlikte, 14 gün şarj kapasitesine sahip.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1